Braňo Mičko začína sezónu v Bahrajne

Počas posledného marcového víkendu odštartuje na okruhu Sakhir v Bahrajne nová sezóna MS F1, pričom v sprievodnej sérii Porsche bude mať aj Slovensko znova svoje zastúpenie.


Vlani Dubničan Braňo Mičko absolvoval úspešnú premiéru za volantom série Porsche Sprint Challenge Central Europe, jazdiacej sa na identickej technike Porsche 718 Cayman GT4. Ešte v závere sezóny 2020 však prišla príležitosť štartovať aj v obdobnej sérii na Strednom východe, ktorá sa jazdí ako súčasť sprievodného programu pred veľkou cenou Bahrajnu. Mičko na rýchlom okruhu Sakhir potvrdil zvyšujúcu sa výkonnosť, keď na Slovensko doviezol dve druhé miesta vo svojej kategórii a zaradil sa medzi ašpirantov na celkové víťazstvo. Sezóna Porsche Sprint Challenge Middle East sa jazdí na prelome rokov a aktuálny ročník uzatvára práve posledný marcový víkend. Aj preto v štartovom poli pretekov, v ktorých sa bude rozhodovať o celkovom hodnotení PSCME 2020/2021, nechýba znova slovenský pretekár.


Foto: Porsche

„Minuloročná sezóna bola v mojej kariére prelomová. Začal som pretekať na okruhoch a musel som sa učiť novému štýlu jazdenia. Bola to veľmi náročná, no veľmi užitočná škola. Ak to okolnosti dovolia, tak by som sa okruhovému pretekaniu chcel venovať aj naďalej,“ vraví Braňo Mičko, ktorý by v novom roku 2021 rád znova absolvoval celú sezónu Porsche Sprint Challenge Central Europe. Ešte predtým sa však pokúsi zabojovať o pekný výsledok v konečnom hodnotení série Stredného východu. „Začíname záverečným podnikom PSCME v Bahrajne, kde sa pokúsim nadviazať na vlaňajšie výsledky. Už druhý rok nás však trápi pandémia a plánovať niečo je teraz veľmi ťažké. Tím LAMA RACING má však rozhodne ambíciu naďalej súťažiť aj na slovenských kopcoch. Je však predčasné teraz rozprávať o detailoch, keď sa situácia neustále mení a vyvíja. Všetci v tíme však veríme, že sa nám podarí absolvovať sezónu tak, ako si ju predstavujeme.“


Foto: Porsche

Po zimnej prestávke sa tentoraz do Bahrajnu zbehla oveľa silnejšia konkurencia, ako vlani v decembri. V takmer tridsaťčlennom štartovom poli vozidiel Porsche je hneď jedenásť prihlásených v kategórii GT4. „Bude to dôstojné finále série. Jazdiť sa na klasickom okruhu Sakhir, na ktorom sa koná tradičná Grand Prix F1. Na to sa veľmi teším, pretože vlani som štartoval na „vonkajšom“ okruhu, ktorý je oveľa viac rýchlejší a menej technický,“ pokračuje pretekár tímu LAMA RACING a priznáva. „Do Bahrajnu cestujem s veľkou pokorou a bez veľkých očakávaní. Rozhodne sa však budem sa snažiť zajazdiť najlepšie, ako viem. Počas zimy asi nikto toho veľa nenajazdiť, a trénovať sa dalo tak akurát na simulátoroch. Tak uvidíme.“


V novej sezóne 2021 sa celý kolotoč F1 pripravuje na zmenu formátu a tomu sa musia prispôsobiť aj sprievodné série. V Bahrajne sa okrem Porsche cupu jazdí aj formula 2, ktorá prvýkrát bude v sobotu mať na programe dva šprinty a v nedeľu pridá tretie, hlavné preteky. Aj Porsche Sprint Challenge sa preto musel prispôsobiť. Začína v piatok (25. marca) dvoma voľnými tréningami. V sobotu je na programe kvalifikácia a prvé preteky, ktoré sa jazdia medzi tretím voľným tréningom a kvalifikáciou F1. V nedeľu 28. marca víkend vyvrcholí sedemnástou veľkou cenou Bahrajnu (17.00 nášho času), pred ktorou sa pôjdu druhé preteky série Porsche Sprint Challenge Middle East 2020/2021. „Chcem sa poďakovať všetkým obchodným a reklamným partnerom za podporu, ktorú si nesmierne vážim. Budem sa snažiť znova o čo najlepším výsledkom. Prosím, držíte palce,“ vraví na záver pretekár slovenského tímu LAMA RACING, Braňo Mičko.


Ľuboš Kašický

Partneri tímu