Čaká nás „Veľkonočný kopec“

Len týždeň po náročnom víkende v Bahrajne pokračuje tím LAMA RACING štartom v úvodných pretekoch Majstrovstiev Slovenska automobilov do vrchu, ktoré sa konajú na Slovakia Ringu. Farby tímu bude reprezentovať Marek Húska.


Zložitá pandemická situácia gniavi slovenský motoristický šport už druhým rokom a tak sa musíme utiekať k alternatívnym formám pretekania. To je ten hlavný dôvod, prečo sa preteky automobilov do vrchu znova vracajú do netradičného priestoru na okruhu neďaleko Orechovej Potône.


„Všetci veríme, že sa situácia zlepší a ešte tento rok sa vrátime do normálu. Za daných okolností však musíme byť vďační aj za takéto preteky,“ uznáva s rešpektom daný stav šéf tímu LAMA RACING, Braňo Mičko.

MSR PAV 2021 zadefinovalo kalendár podujatí s vierou, že sa podmienky budú zlepšovať. Preto evidujeme celkom desať pretekov, ktoré sa okrem Slovenska majú jazdiť aj v Českej republike a Poľsku. Vrcholom sezóny by mali byť znova preteky na Dobšinskom kopci, ktoré sú opäť súčasťou kalendára Majstrovstiev Európy. Sezónu už počas prvého aprílového víkendu otvára okruhová verzia na Slovakia Ringu. Organizátori vytýčili trať dlhú 3200 metrov, priamo v priestore samotného okruhu, s počtom dvanástich zákrut a minimálnou šírkou trate dvanásť metrov. Preteky sú vypísané na dva súťažné dni. V ich priebehu sú naplánované po tri dopoludňajšie tréningové jazdy (povinnosť pretekárov absolvovať aspoň jednu) a popoludňajšie tri súťažné jazdy. Do klasifikácie každého súťažného dňa sa bude počítať súčet dvoch najrýchlejších súťažných jázd.


Tím LAMA RACING do úvodných pretekov na Slovakia Ringu vysiela Mareka Húsku, ktorý bude znova štartovať na svojej Škode Felícii v Kategórii I, Skupine 5, triede 5b.

„Rovnako, ako vlani, sme znova podľa performance faktora zaradený so silnejšími autami do dvoch litrov. Musíme to však akceptovať a vyťažiť z našich výhod, ktorými je hlavne naša nižšia hmotnosť,“ vraví Marek, ktorého „Felda“ má objem 1400 cc.

Vlani to napokon Húska dokázal vytlačiť na celkové tretie miesto v konečnom hodnotení sezóny Triedy 5b. Bude však možné o podobnom výsledku uvažovať aj na rýchlom úvodnom podujatí na Slovakia Ringu?

„Musíme byť realisti. Charakter tejto trate rozhodne viac svedčí silnejším autám. Na druhej strane, prognózy sú jedna vec a rozhodovať sa bude až na trati. No a tam sa môže stať čokoľvek. Určite budem bojovať, ako najlepšie budem vedieť a zvyšok už ukáže výsledková listina,“ odchádza na ring správne bojovne odhodlaný pretekár tímu LAMA RACING.


„V priebehu zimnej prestávky sme poctivo pracovali na aute a ošetrili všetky dôležité veci. Verím teda, že sme pred štartom novej sezóny dobre pripravení a budeme môcť znova potešiť našich fanúšikov a odvďačiť sa výsledkami našim obchodným i reklamným partnerom, ktorým ďakujem, že pri nás zostali aj v tejto ťažkej „koviďáckej“ dobe,“ uzatvára Marek Húska.

Ešte predtým, než náš súťažný tím vyrazí na úvodné podujatie treba dodať, že aj tieto preteky sa jazdia za prísnych protiepidemiologických opatrení v súlade s ustanoveniami vlády v boji s pandémiou Covid 19. Do areálu tak môžu znova iba pretekári a súťažné tímy. Diváci si budú musieť počkať na uvoľnenie opatrení, ktoré by mal priniesť (veríme tomu) už mesiac apríl. 


Ľuboš Kašický

Partneri tímu