Do Dobšinej sa vraciam rád, netají Mičko

Dubnický tím LAMA RACING znova uvidíme na slovenských kopcoch. Braňo Mičko tentoraz nebude chýbať na pretekoch Majstrovstiev Európy, ktoré sa počas nasledujúceho víkendu jazdia na Dobšinskom kopci. 


Pred troma rokmi Dubničan Braňo Mičko štartoval svoju kariéru na štyroch kolesách a preteky na Dobšinskom kopci boli jeho prvým medzinárodným podnikom s európskym puncom. 

„Dobre si pamätám na veľmi príjemnú priateľskú atmosféru, ktorú sa organizátorom darí udržať vďaka ich veľkému srdcu tlčúcemu pre tento šport. Vďaka obetavosti a odhodlaniu, ktoré dokazujú na každom kroku, sa sem ľudia radi vracajú. Ja nie som výnimka. Žiaľ, vlani sa Dobšiná nejazdila a rok predtým som zasa ja nemohol štartovať zo zdravotných dôvodov. O to radšej sa sem teraz vraciam,“ vraví Braňo, ktorý sa v ostatnom čase venuje viac pretekaniu na okruhoch.


Pilot tímu LAMA RACING bude na Dobšinskom kopci štartovať na dobre známom Mitsubishi Lancer evo IX, s ktorým sme ho tento rok už videli štartovať.

 „Auto je zaradené do Kategórie I, Skupiny 4 a Triedy 4a, kde budem priamo súperiť s Tomášom Ondrejom, Jarom Dubóczim, Ivanom Mutňanským či Petrom Ambrúzom. Všetko sú to skúsení harcovníci. Teším sa na pekné súboje o desatinky sekundy,“ usmieva sa Dubničan. „Pozrel som si štartovú listinu a vidím, že do Dobšinej sa znova podarilo pritiahnuť veľké hviezdy európskych kopcov. Okrem Faggioliho s Merlim registrujem tiež Švajčiara Ronnieho Bratschiho, ktorý v tejto sezóne zvádza fantastický súboj o titul s Čechom Danom Michlom v Kategórii I.  Myslím si, že sa bude na čo pozerať.“


V Dobšinej privítajú európsky šampionát už deviatykrát po sebe, pričom tieto preteky sú zároveň akýmsi vrcholom aj pre slovenský šampionátov automobilov do vrchu. Súťažný víkend začína sobotňajšími meranými tréningami. Ten prvý štartuje už o deviatej ráno (17. júla 2021). V nedeľu podujatie vyvrcholí dvoma súťažnými jazdami, ktorých súčet časov určí víťaza XXXVII. ročníka pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci.

Ľuboš Kašický


Partneri tímu