Mičko sa teší na Red Bull Ring

Po vlaňajšej premiére sa pretekár tímu LAMA RACING, Braňo Mičko, vracia do Porsche Sprint Challenge Central Europe. Prvý súťažný víkend sa jazdí na slávnom rakúskom okruhu.

Pred troma rokmi rakúsky pretekársky tím Lechner Racing, ktorý zásluhou spolupráce so značkou Porsche oslavoval celý rad úspechov v tých najprestížnejších súťažných sériách, prišiel s novým konceptom pre začínajúcich okruhových pretekárov. Sériu pomenovali Porsche Sprint Challenge Central Europe a jazdí sa na identických vozidlách Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport. Pretekári si atraktívne vozidlo môžu prenajať, alebo rovno kúpiť. Mimochodom šesťvalec typu boxer o objeme 3,8 litra má zaujímavý maximálny výkonom 425 koní! Počas súťažného víkendu s ním pretekári môžu absolvovať testovacie a tréningové jazdy, respektíve dva súťažné šprinty a jeden vytrvalostný závod. Lechnerovci poskytujú technické zázemie vrátane prideleného inžiniera, ktorý pomáha pretekárom s nastavením a technickým rastom. Atraktivitu série dvíha možnosť jazdiť na známych pretekárskych okruhoch, ktoré poznáme aj z pretekov formuly jeden. 


V zimnej prestávke, medzi dvoma sezónami PSCCE, sa s rovnakou technikou jazdila aj zimná séria Porsche Sprint Challenge Middle East. Na okruhu v Bahrajne sa dvakrát predstavil aj pretekár slovenského tímu LAMA RACING, Braňo Mičko. A práve v Bahrajne Lechnerovci vyskúšali kombináciu tried GT3 a GT4. Pre triedu GT3 dokonca pripravili úplne nové súťažné auto Porsche 911 GT3 Cup.

„Kombináciu GT3 a GT4 sme si vyskúšali na Strednom Východe a teraz by sme ju radi aplikovali aj do Porsche Sprint Challenge Central Europe,“ potvrdzuje športový riaditeľ tímu, Robert Lechner.


Prvýkrát by sa tak malo stať na rakúskom okruhu Red Bull Ring, ktorý v závere mája otvára novú sezónu série Strednej Európy - PSCCE 2021.

„O Red Bull Ringu som veľa počul, ale ešte nikdy som tam nejazdil. Preto sa teraz veľmi teším,“ priznáva úprimne Dubničan Braňo Mičko. „Je to veľmi krásny klasický okruh vsadený do nádhernej prírody Štajerských Álp. Viem, že je veľmi rýchly a náročný.“


Za volantom Porsche 718 Cayman GT4 sedel Braňo naposledy ešte v marci, v Bahrajne.

„Verím, že sa do toho znova rýchlo dostanem a zasa sa naučím niečo nové. Posledné týždne boli u nás dosť hektické a na prípravu nebolo príliš veľa času, no na trati vydám zo seba všetko. Ešte predtým by som sa však rád poďakoval všetkým obchodným a reklamným partnerom, bez ktorých by to v týchto časoch určite nešlo. Ďakujem a držte mi palce,“ vraví Braňo Mičko, ktorý svojim príkladom ukazuje, že aj na našom malom Slovensku sa dá kráčať za svojim snom. 


Program úvodného víkendu PSCCE 2021 na Red Bull Ringu začína už štvrtkovými tréningovými jazdami. V piatok budú mať pretekári ďalší priestor na doladenie auta aj technické zvládnutie okruhu. V sobotu 29. mája je potom dopoludnia na programe kvalifikácia a na obed dva šprinty po 25 minút. Ešte v ten istý deň sa program uzatvára vytrvalostným závodom na 60 minút, pri ktorom sa striedajú dvaja piloti v zdieľanom vozidle. 

Ľuboš Kašický


Partneri tímu